Régi elvárás a női láb kecsessé tétele például egy csinos cipő viselésével, de a tűsarkú cipőről már rég kiderült, hogy nem tesz jót a lábaknak, mégis rendületlenül népszerű és bizonyos helyzetekben elvárás.
Biztosan mindenki találkozott már olyen képekkel, amelyek azt ábrázolják, hogyan tették a nők lábát "csinossá" a régi Kinában. Nos a szokást még i.e. 1700 környékén vezették be és az a fiatal hölgy, aki nem rendelkezett ilyen "kecses" lábakkal, nem is talált jó partit magának, sőt akár számkivetetté is válhatott. Érdekes, hogy ezek a régi szokások és elvárások, már akkor is megjelentek és kizárólag a nőket érintették, ahogy napjainkban is. Íme egy példa erre:
Nos, azt gondolom a mi kultúránkban ez leginkább megbotránkozást vált ki és nem hiszem, hogy bárki vállalná ezt a fajta "szépségideál" követését. A magam részéről inkább a számkivetettséget választanám, ha választanom kellene e között és a kivetettség között :)
Sok nő szereti és hordja is a magas sarkú cipőket, aminek én sem vagyok ellene bizonyos helyzetekben és alkalmakra, amikor a megjelenéshez valóban elvárható és ízléses. Ám nem vagyok a napi szintű tűsarkú viselés elkötelezettje, mivel nagyon sok problémát okoz, a sérülések, horzsolások, nem igazán nőies bütykök és egyéb torzulások megjelenése pedig nem csak, hogy nem esztétikus, de egészségtelenül tönkre is teszi a lábakat. Arról ne is beszéljünk, hogy hány lekésett busz róható fel a cipők kontójára :)
Így, kedves hölgyek, gondolkozzatok a mindennapos magas sarok viseléséről, megéri-e a fájdalom és a hosszú távú deformálódás. Ízelítőül néhány fotó:
És a jövő lehetőségei természetesen, mint mondják, korlátlanok, íme néhány jövőbeli lábbeli, melyek remélhetőleg nem fognak nagy népszerűségnek örvendeni, a sarok nélküli platós cipők, illetve az extrém magas sarkok:
Utoljára pedig arra gondoltam, esetleg megkérhetnénk férfitársainkat, hogy a jövőben, akár, ha csak egy napra is, de próbálják ki a magas sarok előnyeit, például egy ilyen futball cipő viselésével :)